9 lukratywnych pomysłów na dochód pasywny, aby zabezpieczyć swoją przyszłość finansową


W dzisiejszym dynamicznym świecie koncepcja dochodu pasywnego zyskała duże uznanie, oferując jednostkom możliwość generowania strumieni przychodów, które po założeniu wymagają minimalnego ciągłego wysiłku. Niezależnie od tego, czy chcesz uzupełnić swoje obecne dochody, czy pragniesz osiągnąć niezależność finansową, odkrywanie różnych możliwości dochodu pasywnego może utorować drogę do stabilności finansowej i wolności. Oto dziewięć lukratywnych pomysłów na dochód pasywny, które warto uwzględnić w swojej strategii finansowej:

 1. Inwestowanie w akcje i udziały:

  Inwestowanie w usługę jest w pewnym sensie oferowaniem formy wartości. Zatem kiedy oddajemy pieniądze firmie w formie zakupu jej akcji, logiczne jest, że otrzymamy jakiś zwrot z tej inwestycji. Zaczynamy od tego, ponieważ inwestowanie w akcje to najłatwiejszy sposób na osiągnięcie dowolnego rodzaju pasywnego dochodu. Jeśli masz jakiekolwiek oszczędności, a one znajdują się na koncie oszczędnościowym i zarabiają 0,01% odsetek, tak naprawdę nie przynoszą ci one zbyt wiele. Natomiast gdybyś miał te oszczędności i ulokował je w akcjach, mógłbyś potencjalnie uzyskiwać dochód pasywny z pieniędzy, które w przeciwnym razie po prostu tam by były.

  Mam teraz cały film zatytułowany „Ostateczny przewodnik po inwestowaniu w akcje i udziały dla początkujących”, do którego będzie gdzieś podany link. Jest to więc solidne, półgodzinne wprowadzenie do akcji i dokładnego ich działania. Ale to, co polecam większości początkujących jako doradca niefinansowy, i nie jest to porada finansowa, wyłącznie w celach rozrywkowych, jak mówią ludzie, lub przynajmniej to, co robię, to to, że w zasadzie wszystkie moje pieniądze czyli akcje i udziały są inwestowane w fundusze indeksowe.

  Teraz fundusz indeksowy przypomina S&P 500. A kiedy inwestujesz, powiedzmy, 1000 dolarów w S&P 500, oznacza to w zasadzie, że Twoje 1000 dolarów jest rozdzielane pomiędzy 500 największych największych firm w USA. No wiesz, ważone według tego, jak duże są. Zatem 2% z tego będzie w Apple, 2% w Facebooku, 2% w Google, 2% w Microsoft. I wtedy prawdopodobnie nie słyszałbyś o 500. firmie na liście, ale w zasadzie we wszystkich dużych amerykańskich firmach, o których słyszałeś, w końcu inwestujesz w każdą z nich po trochu na raz. Jeśli więc chcesz zacząć, wystarczy, że zarejestrujesz się u maklera giełdowego. Jeśli jesteś w USA, możesz skorzystać z Webulla, myślę, że mam link w opisie. Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z Freetrade lub Vanguard. Zasadniczo, niezależnie od kraju, w którym się znajdujesz, po prostu wpisz w Google frazę „najlepsza platforma maklerów giełdowych” i nazwę swojego kraju, a znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie odpowiednie. A wtedy bardzo łatwo jest inwestować w fundusz indeksowy. Zatem w naszej słynnej matrycy oceny Side Hustle omówimy trudność rozpoczęcia oceny od jednej gwiazdki, jednej z pięciu. Rozpoczęcie korzystania z akcji jest bardzo, bardzo łatwe.

  Jak trudno jest zarobić 100 dolarów miesięcznie na inwestowaniu w akcje i udziały? Cóż, to zależy, ponieważ zależy od ogólnych wyników giełdy. Zatem w ciągu ostatnich 12 miesięcy od 2020 r. do 2021 r. indeks S&P 500 faktycznie wzrósł o około 50%. To dużo, to jakby wzrosło o solidne 50% pomimo Covid-19 i wszystkiego, co się dzieje. Zatem jeśli w kwietniu 2020 r. zainwestowałbyś 2400 dolarów w indeks S&P 500. Fakt, że indeks wzrósł o 50% oznacza, że ​​zarabiałbyś 100 dolarów miesięcznie, ale oczywiście nie można na to patrzeć w ten sposób, ponieważ sprawy może rosnąć i spadać, a giełda osiąga różne poziomy wydajności, w zależności od okresu, na który patrzysz. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę średnią z ostatnich 30 do 50 lat, S&P 500 odnotował około 10-procentową stopę zwrotu, co oznacza, że ​​średnio co roku w dłuższej perspektywie rośnie o około 10%. Nie jest to skorygowana o inflację, jak twierdzi którykolwiek z nas ekonomista. Tak więc, jeśli wykonamy pewne obliczenia od tyłu koperty, jeśli chcemy pasywnie zarabiać 100 dolarów miesięcznie na akcjach i udziałach, potrzebowalibyśmy około 12 000 dolarów zainwestowanych w S&P 500, aby te 10% osiągnęło 1200 dolarów rocznie, czyli 100 dolarów miesiąc. Ale jak mówię w tym filmie o akcjach, z biegiem czasu następuje kumulacja. I tak, jeśli zainwestujesz 7500 dolarów w S&P 500 i zostawisz je tam na pięć lat, to pięć lat później będziesz zarabiał około 100 dolarów miesięcznie, jeśli przyjmiemy tę bardzo średnią liczbę 10% rocznie. Lub jeśli zainwestujesz 5000 dolarów w S&P 500, to 10 lat później będziesz zarabiać 100 dolarów miesięcznie w postaci czysto pasywnego dochodu, ponownie zakładając średnią 10%.

  Ogólnie rzecz biorąc, jak trudno jest zarobić 100 dolarów miesięcznie w postaci pasywnego dochodu z akcji i udziałów? Cóż, to zależy po prostu od tego, jak trudno jest ci zarobić 5000, 7500 czy 12 000 dolarów oszczędności i ulokować je w funduszu indeksowym giełdowym, a co najważniejsze, są to pieniądze, których nie powinieneś dotykać w życiu przynajmniej za kolejne 5–10 lat. Zasadniczo to, jak łatwo jest Ci zarobić tego rodzaju pieniądze, różni się znacznie w zależności od kraju, w którym się znajdujesz, Twojej sytuacji życiowej i wykonywanej pracy. Ale jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii lub USA, gdzie mediana, przeciętne wynagrodzenie wynosi około 50 000 dolarów, czy coś w tym stylu, to znowu, w zależności od okoliczności, uzyskanie 10 000 dolarów oszczędności nie jest aż tak gorące. Oczywiście, jeśli utrzymujesz rodzinę składającą się z 15 osób za 50 000 dolarów, jest inaczej. Jeśli jesteś osobą samotną, znowu jest inaczej, ale dam temu ocenę z grubsza 3/5 gwiazdek za trudność w zdobyciu 100 dolarów miesięcznie. Oczywiście, jeśli mieszkasz w kraju takim jak Indie, gdzie średnia pensja wynosi 3600 dolarów rocznie, bardzo, bardzo trudno jest zaoszczędzić łącznie 10 000 dolarów.

  Na koniec trzecia kategoria w naszej Matrycy oceny Side Hustle dotyczy tego, jak trudno jest utrzymać dochód po jego ustaleniu. A my damy temu 1/5, ponieważ kiedy już wpłacisz pieniądze, po prostu chcesz je założyć i zapomnieć. I nie jest to takie trudne w utrzymaniu. Istnieją inne źródła dochodu pasywnego, które wymagają większego stopnia utrzymywania w miarę upływu czasu, ale akcje i udziały to bardzo, bardzo łatwy sposób na osiągnięcie pasywnego dochodu i, używając mojego osobistego przykładu, obecnie, mojego portfela akcji i udziałów, który sam w które inwestuję od 2015 roku, jest obecnie wart około 350 000 dolarów. A zdecydowana większość z tego znajduje się w funduszu indeksowym S&P 500. Nie zawracam sobie głowy obliczaniem rzeczywistych zwrotów skorygowanych o inflację w tym przypadku. Ale znowu, jeśli przyjmiemy bardzo, bardzo przybliżoną średnią wynoszącą 10% rocznie, wówczas średnia ta wyniesie około 682 dolarów tygodniowo w postaci czysto pasywnego dochodu.

 2. Zakładanie kanału YouTube:

  Założenie kanału YouTube może być lukratywnym przedsięwzięciem pozwalającym generować pasywny dochód, ale osiągnięcie sukcesu wymaga poświęcenia i wysiłku. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze, korzystając z naszej matrycy oceny Side Hustle.

  Łatwość uruchomienia:

  Założenie kanału YouTube jest proste i wymaga uzyskania czterech z pięciu gwiazdek. Po prostu zakładasz konto, przesyłasz filmy (nawet przy użyciu telefonu) i gotowe. Jednak tworzenie wysokiej jakości treści, które przyciągają widzów, jest prawdziwym wyzwaniem.

  Potencjał zarobkowy:

  Zarabianie w YouTube, wymagające 1000 subskrybentów i 4000 godzin oglądania, stanowi poważną przeszkodę. Osiągnięcie tego kamienia milowego zazwyczaj wymaga czasu i konsekwencji. Zarabianie znacznych pieniędzy – powiedzmy 100 dolarów miesięcznie – wymaga około 50 000 wyświetleń miesięcznie, co odpowiada około 12 500 wyświetleniom na film przesyłany co tydzień. To stroma wspinaczka, dzięki której ten aspekt otrzymuje cztery z pięciu gwiazdek.

  Wysiłek utrzymania:

  Początkowo zdobycie pierwszych 1000 subskrybentów jest najtrudniejszą częścią, ale gdy już to osiągniesz, rozwój stanie się łatwiejszy do opanowania w miarę udoskonalania treści i strategii. Dlatego wysiłek związany z konserwacją oceniany jest na dwie z pięciu gwiazdek.

  Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zanim wygenerowano znaczny dochód z YouTube AdSense, wystarczyło nakręcenie 70 filmów. Obecnie kanał zarabia około 12 000 dolarów miesięcznie, głównie na starszych filmach, co pokazuje potencjał pasywnego dochodu. Chociaż nie jest całkowicie pasywny ze względu na regularne przesyłanie, nadal oferuje znaczny zwrot z inwestycji.

  Podsumowując, choć założenie kanału YouTube jest stosunkowo łatwe, uzyskanie na nim znacznych dochodów pasywnych jest wyzwaniem, ale na dłuższą metę satysfakcjonujące. Dzięki poświęceniu i wytrwałości może stać się znaczącym źródłem przychodów.

 3. Rozpoczynanie podcastu:

  Zakładanie podcastu wydaje się wiązać z pewnymi wyzwaniami i zaletami. Choć rozpoczęcie działalności jest stosunkowo łatwe, rozwój i zarabianie na nim może być trudniejsze. W przeciwieństwie do YouTube, podcasty nie mają wbudowanych algorytmów wzrostu. Zamiast tego wiele podcastów wykorzystuje kanały YouTube do poszerzania grona odbiorców, co może wydawać się dziwne.

  Aby rozpocząć podcast, możesz skorzystać z platform takich jak Anchor.fm lub zainwestować w narzędzia takie jak Riverside.fm do zdalnych wywiadów. Jednak zarabianie na podkaście zwykle wiąże się z umowami z markami, a nie z przychodami z reklam, jak w YouTube. Zazwyczaj potrzeba około 1000 pobrań na odcinek, aby zarobić 100 dolarów miesięcznie na sponsorowaniu, przy założeniu określonych stawek za miejsca docelowe reklam.

  Uzyskanie 1000 pobrań na odcinek nie jest łatwe, ponieważ wymaga stałego rozwoju. Tylko 20% najlepszych podcastów osiąga ten poziom przyczepności. Jednak dzięki zaangażowaniu i strategicznej promocji możliwe jest z czasem budowanie grona odbiorców. Na przykład ktoś taki jak Sheen, który zaczynał od zera, może zauważyć znaczny rozwój dzięki konsekwentnym wysiłkom i uzupełniającym się platformom, takim jak YouTube.

  Pod względem trudności rozpoczęcie podcastu oceniane jest na jedną z pięciu gwiazdek, natomiast zarabianie na nim 100 dolarów miesięcznie na trzech z pięciu ze względu na wymagany wysiłek. Konserwacja, choć nie jest całkowicie pasywna, staje się łatwiejsza, gdy znajdziesz swój rytm. Na przykład prowadzenie podcastu typu „Not Overthinking” może wymagać ciągłego wysiłku, ale zwroty mogą być znaczne, o czym świadczy generowany przez niego dochód w wysokości 625 dolarów tygodniowo.

 4. Sprzedaż produktu cyfrowego:

  Rozpoczęcie pracy z marketingiem afiliacyjnym jest stosunkowo proste i wymaga zdobycia dwóch z pięciu gwiazdek w skali trudności. Możesz łatwo zarejestrować się w programach partnerskich, takich jak Amazon Associates, jeden z największych na świecie. Gdy już będziesz mieć unikalne linki partnerskie, możesz promować produkty na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub na innych platformach. Kiedy ludzie kupują produkty za pośrednictwem Twoich linków, zarabiasz procent sprzedaży.

  Jednak zarobienie 100 dolarów miesięcznie może być wyzwaniem. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze: jeśli promujesz produkt o wartości 50 USD ze stawką prowizji wynoszącą 5% i współczynnikiem konwersji wynoszącym 1%, do osiągnięcia tego celu potrzebujesz 8 000 odwiedzin w witrynie. Generowanie takiej ilości ruchu wymaga znacznego wysiłku, albo poprzez budowanie odbiorców, albo ustanowienie autorytetu domeny.

  Poza Amazonem dostępne są inne programy partnerskie. Na przykład Skillshare oferuje program, w którym zarabiasz 7 USD za każdą osobę, która zapisze się na bezpłatny okres próbny za pośrednictwem Twojego linku. Aby osiągnąć 100 USD miesięcznie, potrzebujesz około 15 rejestracji miesięcznie.

  Trudność osiągnięcia tego zależy od istniejących odbiorców i treści. Jeśli masz już obserwujących lub tworzysz treści na platformach takich jak Skillshare, zwiększanie liczby rejestracji stanie się bardziej wykonalne.

  Podsumowując, choć rozpoczęcie od marketingu afiliacyjnego jest stosunkowo łatwe, osiągnięcie znacznych dochodów wymaga wysiłku i wytrwałości. Kluczowe znaczenie ma budowanie odbiorców poprzez spójne tworzenie treści. Po ustaleniu dochód partnera może stać się niezawodnym źródłem dochodu pasywnego.

 5. Sprzedaż kursu:

  Kurs online przypomina produkt cyfrowy, zazwyczaj prezentowany w formacie wideo. W szczególności ten film jest na tyle obszerny, że można go uznać za kompletny kurs online. Biorąc pod uwagę samodzielne rozpoczęcie gry, początkowe wskaźniki trudności wynoszą skromne dwie z pięciu gwiazdek. Chociaż utworzenie kursu online nie jest zbyt skomplikowane, biegłość w produkcji wideo jest niezbędna. Na szczęście wystarczy filmowanie na smartfonach typu iPhone czy Android. Aby jednak zarobić na kursie 100 dolarów miesięcznie, kluczowa jest jakość. Ludzie płacą tylko wtedy, gdy treść naprawdę zapewnia wartość.

  Alternatywnie platformy takie jak Skillshare oferują możliwość udostępniania kursów bez bezpośrednich opłat. Skillshare, sponsor tego filmu, organizuje liczne zajęcia, w tym moje najnowsze dotyczące produktywności. Skorzystanie z linku podanego w opisie filmu zapewnia 30% zniżki na roczne członkostwo Skillshare Premium dla pierwszego tysiąca użytkowników. Osobiście uważam, że Skillshare jest doskonałym źródłem wiedzy i nauczania.

  Skillshare działa podobnie do Netflix, gdzie użytkownicy uzyskują dostęp do treści bez konieczności dokonywania indywidualnych zakupów. Co więcej, dostępność platformy sprawia, że ​​jest to łatwiejsze niż założenie osobistej strony internetowej. Generowanie 100 dolarów miesięcznie w Skillshare zazwyczaj wymaga około 1700 minut czasu oglądania, co odpowiada 28 godzinom. Osiągnięcie tego kamienia milowego zależy od jakości kursu i ewentualnie istniejącej publiczności.

  Inne podejście polega na bezpośredniej sprzedaży kursu za 100 USD, co wymaga tylko jednej sprzedaży miesięcznie. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na edukację online oferowanie cennych umiejętności może generować pasywny dochód. Po ustaleniu, utrzymanie przychodów z kursu zazwyczaj wymaga minimalnych aktualizacji i stałego generowania ruchu. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Skillshare obsługuje większość moich kursów generujących pasywny dochód, które łącznie przynoszą od 60 000 do 65 000 dolarów miesięcznie. Zarobki te znacząco przyczyniają się do całkowitego dochodu pasywnego mojej firmy wynoszącego 27 000 USD tygodniowo.

 6. Budowanie społeczności członkowskiej:

  Dochód pasywny można generować poprzez wdrożenie płatnego członkostwa lub modelu społecznościowego. Jednak takie podejście generalnie nie jest zalecane, chyba że masz już ustaloną publiczność. Z biegiem czasu budowanie lojalnych odbiorców poprzez konsekwentne dostarczanie wartościowych treści sprzyja zaufaniu i zażyłości. W związku z tym, gdy wprowadzisz opcję członkostwa, niektórzy z Twoich odbiorców mogą być skłonni się zarejestrować.

  Inna metoda polega na stworzeniu propozycji wartości na tyle atrakcyjnej, że ludzie będą skłonni zapłacić za dostęp do usługi o charakterze społecznościowym. Rozważmy na przykład przypadek Hannah Witton, YouTuberki mającej około 600 000 subskrybentów. Pomimo tak dużej liczby obserwujących, ma około 626 patronów na Patreonie, co przekłada się na miesięczny dochód pasywny w wysokości od 2000 do 5000 funtów (lub 3000 do 7000 dolarów). Chociaż liczby te odzwierciedlają niewielki ułamek jej ogólnej publiczności, podkreślają potencjał znacznych zarobków dzięki oddanym obserwatorom.

  Podobnie Anne-Laure, założycielka Ness Labs, latem 2019 r. zainicjowała płatną społeczność członkowską, której cena wynosi 5 dolarów miesięcznie. Mimo że zaczynała od zerowej liczby odbiorców, stopniowo rozbudowywała swoją platformę, konsekwentnie publikując posty na blogu. Kiedy w marcu 2020 r. uruchomiła członkostwo, miała już członków płacących. Od niedawna jej roczny stały dochód przekroczył 100 000 dolarów, co ilustruje znaczny wzrost możliwy do osiągnięcia w stosunkowo krótkim okresie.

  Utworzenie programu członkowskiego jest proste i zazwyczaj obejmuje założenie konta na platformach takich jak Patreon. Utrzymanie go wymaga jednak zapewnienia wartości odpowiadającej opłacie abonamentowej, co może być wyzwaniem. Kiedy już ustalisz formułę generowania dochodu, utrzymanie jej stanie się łatwiejsze. Społeczności członkowskie działają na zasadzie, że dopóki będziesz dostarczać wartość, subskrybenci prawdopodobnie pozostaną zaangażowani.

  Na przykład nasza Akademia YouTuberów pracujących na pół etatu oferuje społeczność członkowską o nazwie „Wewnętrzny krąg YouTuberów pracujących na pół etatu”, generującą około 2800 dolarów tygodniowo. Chociaż zarządzanie tą społecznością wymaga znacznego wysiłku, zyski finansowe uzasadniają inwestycję.

 7. Automatyzacja biznesu:

  Przekształcenie tradycyjnego modelu biznesowego w taki, który generuje w miarę pasywny dochód, wymaga delegowania, outsourcingu, automatyzacji i stosowania inteligentnych strategii, zgodnie z zaleceniami Tima Ferrisa w „Czterogodzinnym tygodniu pracy”. Weźmy na przykład mojego przyjaciela Oliura, który prowadzi odnoszący sukcesy sklep Shopify z wegańskimi skórzanymi akcesoriami na biurko. Początkowo założenie sklepu wymagało dużego wysiłku, ale teraz ma zespół zarządzający operacjami, dzięki czemu może spędzać mniej czasu na prowadzeniu firmy. Podobnie inny znajomy prowadzi agencję marketingu w mediach społecznościowych, konfigurując reklamy dla klientów i automatyzując procesy za pomocą narzędzi takich jak Zapier. Chociaż wymaga to początkowej pracy, bieżąca konserwacja jest minimalna, co czyni urządzenie źródłem pasywnego dochodu.

  Rozpoczęcie takich przedsięwzięć może być wyzwaniem, gdyż za trudność można uzyskać ocenę czterech z pięciu gwiazdek. Zapewnienie prawdziwej wartości jest niezbędne, aby uzyskać tę samą ocenę w zakresie generowania przychodów. Jednak po ustaleniu konserwacja staje się łatwiejsza w zarządzaniu, dzięki czemu można uzyskać trzy z pięciu gwiazdek za łatwość.

 8. Tworzenie aplikacji lub witryny internetowej:

  Obecnie wiele firm zajmujących się oprogramowaniem działa w oparciu o model subskrypcji znany jako oprogramowanie jako usługa (SaaS). Jeśli przeszukasz witryny takie jak indiehackers.com, znajdziesz wiele przykładów przedsiębiorców budujących takie firmy, dzielących się liczbami przychodów, wskazówkami dotyczącymi start-upów i sukcesami historie. Niedawno miałem okazję udzielić wywiadu w podcaście Indie Hackers, omawiając koncepcję uruchomienia kursu online, takiego jak „Akademia YouTubera na pół etatu”.

  Korzystając z osobistych doświadczeń, podczas studiów współpracowałem z bratem przy tworzeniu BMAT Ninja i UKCAT Ninja, stron internetowych oferujących banki pytań dla kandydatów do szkół medycznych przygotowujących się do testów wstępnych. Opracowaliśmy te platformy od podstaw, wykorzystując nasze umiejętności kodowania nabyte od najmłodszych lat. Chociaż było to satysfakcjonujące finansowo – BMAT Ninja wygenerowało w ubiegłym roku około 25 000 dolarów po pięciu latach działalności, jego ustalenie wymagało znacznego wysiłku.

  Rozpoczęcie działalności w branży oprogramowania ocenia pięć na pięć punktów za trudność wynikającą z wymaganego kodowania i atrakcyjnej oferty wartości. Po uruchomieniu przyciągnięcie płacących klientów wiąże się z własnymi wyzwaniami, zdobywając czterogwiazdkową ocenę trudności. Jednak z biegiem czasu konserwacja staje się nieco łatwiejsza, zdobywając trzy gwiazdki. Choć tworzenie aplikacji może być trudne, podróż ta jest satysfakcjonująca i oferuje możliwości rozwoju i innowacji.

Włączenie wielu pasywnych strumieni dochodów do swojej strategii finansowej może zdywersyfikować źródła przychodów oraz zapewnić większą stabilność i odporność na niepewność gospodarczą. Jednak do przedsięwzięć związanych z dochodem pasywnym należy podchodzić z należytą starannością, cierpliwością i długoterminowym nastawieniem, ponieważ sukces często wymaga konsekwentnego wysiłku i zdolności adaptacyjnych. Wykorzystując swoje umiejętności, kreatywność i ducha przedsiębiorczości, możesz zbudować zrównoważoną ścieżkę do wolności finansowej i osiągnąć cele związane z budowaniem bogactwa.

9 lukratywnych pomysłów na dochód pasywny, aby zabezpieczyć swoją przyszłość finansową 9 lukratywnych pomysłów na dochód pasywny, aby zabezpieczyć swoją przyszłość finansową Reviewed by author on février 07, 2024 Rating: 5
Fourni par Blogger.